Droši un patstāvīgi bērni: vai iespējama misija? | Ķeriet Smārtu
Grozs
GalvenaisRakstiviedpulksteniDroši un patstāvīgi bērni: vai iespējama misija?

Droši un patstāvīgi bērni: vai iespējama misija?

Vecākus sevišķi biedē neziņa par bērnu atrašanās vietu. Drudžaini meklējot nomaldījušos bērnu un atrodoties šķietami bezcerīgā situācijā, vecāki, protams, ievēro viedtehnoloģiju lietderību. Bērna atrašanās vietas noteikšana ar GPS ierīcēm, un to pieņemamās cenas vecākiem, tik tiešām dod tehnoloģisku risinājumu, kas ļauj izvairīties no spriedzes. Viedierīces ar integrētu navigāciju iegādājas ne tikai bērnu, bet arī dzīvnieku un vecāku cilvēku atrašanās vietas noteikšanai. Bērnu novērošana ar viedierīcēs aprīkotu GPS navigāciju, kļūst plašāk pieejamas un tagad jau biežāk tiek izmantotas praksē.

Modri un droši bērni

Viedierīces sniedz papildu drošības sajūtu un mieru vecākiem, ja bērni ir izbraukuši. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka bērnam pievērstā vecāku uzmanība un modrība nedrīkst samazināties no iepējamām potenciālā riska problēmam, ja tagad esat iegādājušies viedpulksteni. Uzsveram, ka neviena tehnoloģija nevar pilnībā pasargāt bērnus, tāpēc ir nepieciešams patstāvīgi ar viņiem runāt par iespējamām briesmām, un attīstīt savu bērnu atbildību par savu rīcību. Līdz ar to, izmantojot viedās tehnoloģijas, situācija ir rūpīgi jāapspriež ar bērniem. Viņiem vajag paskaidrot viedierīču mērķi un obligāti vajag pārliecināties, ka bērni saprot, ka tā nav ierīce aizsardzībai pret visiem iespējamiem draudiem.  Bērni nedrīkst zaudēt modrību, lai pasargātu sevi un savlaicīgi varētu izmantot visas piejamās palīdzības iespējas.

Patstāvības un autonomijas nozīmīgums

Tiek uzskatīts, ka nākotnē bērnu atrašanās vietas uzraudzība būs normāla un pašsaprotama parādība. Ir saprotams, ka vecāki vēlas darīt visu iespējamo, lai saglabātu savu bērnu drošību, bet ir svarīgi uzdot sev jautājumu, vai nepārtraukta bērna uzraudzība tiešām ir nepieciešama. Speciālisti vienbalsīgi apgalvo, ka vecākiem vajadzētu mācīt saviem bērniem būt patstāvīgiem un iemācīties tikt galā ar iepējamām briesmām. Turklāt ir svarīgi, lai izmantojot viedās tehnoloģijas, vecāki saprastu, ka bērni aug un nobriest, veidojas viņu patstāvīgums un autonomija, un arī viņiem ir nepieciešama personiskā telpa, līdzīgi, kā to vēlas pieaugušie.

Leave a Comment